O firmě

V roce 1995 založil naši rodinou firmu Antonín Gazda.

Tomuto kroku ale předcházela řada událostí, ze kterých vybíráme jen ty, které ovlivnili jeho rozhodnutí.

Po vyučení elektromechanikem, sbíral své první postřehy nejprve v autodílně „U Šilhánků“ v Kroměříži. Jeho nejdelší životní působení bylo ale v Pal Magnetonu, kde během své více než 30-ti leté praxe získal cenné zkušenosti a znalosti nejen v oblasti alternátorů, startérů a autoelektriky jako takové. Nejprve jako elektromechanik, později zkušební technik a nakonec jako vedoucí obchodně technických služeb.Při práci si rozšířil své vzdělání ve večerní střední průmyslové škole. Díky svým vysokým odborným znalostem a dovednostem prováděl pravidelná školení elektro specialistů nejprve v servisní síti Pal Magnetonu v tehdejším Československu a později i v zahraničí. Jugoslávii, Řecku, Maďarsku, Polsku, Finsku ale i Mongolsku. V devadesátých letech ukončil své dlouholeté působení v Magnetonu a několik let se významně spolupodílel na rozvoji firmy Spálovský a.s., jako vedoucí velkoobchodu náhradních dílů pro osobní a nákladní automobily, zemědělskou, stavební a manipulační techniku.V té době patřil mimo jiné také mezi dodavatele dnešní Škody Auto.

V roce 1995 se ve svých 56-ti letech rozhodl založit naši rodinou firmu. Ve stejném roce získává zastoupení jako výhradní dovozce a distributor slovinského výrobce alternátorů, startérů, elektromotorů a náhradních dílů Iskra Avtoelektrika dnešní Letrika. V roce 1996 získává zastoupení jako výhradní dovozce a distributor slovinského výrobce žhavících svíček, elektromagnetických ventilů a náhradních dílů Iskra AET dnešní Hidria. Po 12 letech svého aktivního působení v naší rodinné firmě, v roce 2007 ve svých 68 letech náhle zemřel. Zanechal tu pro nás pěknou vzpomínku a ničím nesmazatelnou stopu.

gazda-autotec.jpg, 70kB

prukaz-odbornosti-pal-magneton-1963.jpg, 86kB

1984 Pal Magneton OTS - kontrola dobíjení alternátoru

pal-magneton-ots-1984.jpg, 130kB

1985 Řecko - servisní den nedaleko Thessaloniki

recko-1985-servisni-den.jpg, 109kB

1995 Iskra Avtoelektrika Slovinsko, uzavření smlouvy o zastoupení pro ČR

iskra-distributor-czech-republic.jpg, 81kB

Současný certifikát o zastoupení pro ČR

Certifikát Mahle

Od roku 1995 se specializujeme na alternátory, startéry, elektromotory a náhradní díly Iskra - Letrika.

Pro vysokou odolnost v nepříznivých provozních a klimatických podmínkách, jsou nejčastěji používány prvovýrobci pro zemědělskou, stavební a manipulační techniku, ale i nákladní a osobní automobily.

V naší nabídce najdete více než 5500 položek agregátů a náhradních dílů pro více než 38000 aplikací.
Alternátory v provedení 14V/33A-200A, 28V/27A-165A
Startéry v provedení 12V/0,8kW-6,5kW, 28V/1,6kW-9,0kW
Elektromotory v provedení 12,24,30,48,72,80V/0,3-6,9kW
Náhradní díly pro alternátory, startéry a elektromotory

Pro odpovědi na Vaše dotazy využívejte náš zákaznický servis Po-Pá 7.00-17.00 hod.
Tel.: (+420) 573 368 336 | 602 361 487 | info@iskra-agv.cz | Skype: radomir.gazda

S originálními náhradními díly Iskra – Letrika se setkáte například u následujících značek:

DEUTZ AG, PERKINS, JCB, CAT Caterpillar, ATLAS COPCO, BOSCH,CUMMINS, HATZ, YANMAR, VM MOTORI, AGCO, CHALLENGER, FENDT, MASSEY FERGUSON, VALTRA,CNH, CASE, NEW HOLLAND, STEYR, KOBELCO, JOHN DEERE, LANDINI, CLAAS, LOMBARDINI, AGRITALIA, MAN, IVECO, STEYR, HANIA, SINOTRUK (CNHTC, HOWO), FOTON, KAMAZ, MAZ, URAL BÄR Cargolift, DAUTEL, DHOLLANDIA, THERMOKING, CARRIER, SUTRAK, JUNGHEINRICH, TOYOTA, YALE, STILL, LINDE a další…

Generováno programem WebGen.cz